حیرت انگیزترین حادثه ایام انقلاب از نگاه رهبر انقلاب

  • شنبه, 19 بهمن 1392 04:05
  • بازدید 2001 بار

من با عجله رفتم در مقر امام در دبستان علوى، كه فاصله‌ كوتاهى داشت با آنجائى...

بازخوانی خاطرات مردان اول انقلاب اسلامی از آن روزهای بزرگ برای خیلی از کسانی که آن رزوها را ندیده‌اند بسیار شیرین و گواراست. به خصوص که شخصی که آن خاطره را تعریف میکند در حال حاضر تاثیرگذارترین مرد دنیا باشد:
حیرت انگیزترین حادثه ایام انقلاب از نگاه رهبر معظم انقلاب
من فراموش نمي كنم؛ در خيابان ايران، نزديك به مقر امام عزيز و عظيم و بزرگوار - اين بنده‌ی صالح خدا - آنجائی كه آن روز دل همه ايران در آنجا مي تپيد و همه‌ عاطفه‌ها و روحها از سراسر كشور به آنجا پر مي كشيد؛ آنجائی كه همه‌ مردمی كه در سراسر دنيا از حادثه‌ی ايران اندك خبری داشتند – همه‌ محافل سياسی، همه‌ قدرتهای بزرگ، همه‌ دولتهای مستضعف، همه‌ روشنفكران، همه‌ علاقه‌مندان به اسلام، همه‌ی انقلابيون عالم - متوجه بودند ببينند آنجا چه مي گذرد؛ آن محلی كه مخصوص تبليغات مربوط به آن روزها بود؛ خبر دادن به مردم و توجيه ذهن های مردم، كه ما به آن مي گفتيم دفتر تبليغات، و بنده آنجا مشغول كار بودم، ديدم يك همهمه‌ فوق‌العاده‌ای است. نگاه كردم؛ از حيرت به يك حالتی دچار شدم كه واقعاً در مقابل حوادث آن روز، از همه‌ حوادثی كه تا آن روز بنده ديده بودم - يا از بيشتر آنها - حيرت‌انگيزتر بود. ديدم عده‌ كثيری از پرسنل نظامی نيروی هوائی در گروه‌های منظم و صف‌كشيده، كارتهای شناسائی‌شان را در آوردند سر دست گرفتند و آشكارا و با شجاعت دارند به طرف بيت امام راهپيمائی مي كنند.
همه عكس اين را انتظار مي بردند، همه غير از اين را تصور مي كردند؛ خيال مي كردند كه نظامی‌ها در مقابل مردم، در حساس ترين لحظات و آخرين لحظات، خواهند ايستاد؛ اما حقيقت غير از اين بود و اين برادران ملت و فرزندان ملت و بزرگ‌شدگان آغوش ملت كه جزو مردم بودند، معلوم بود كه سرنوشت شان جز همكاری با مردم و قرار گرفتن در كنار مردم، چيز ديگری نخواهد بود. البته آن سران مزدور يا افراد پست و ضعيف و بی‌ارزشی كه نمي توانستند قدر آغوش گرم مردم را بفهمند، يا مقاومت مي كردند، يا مي گريختند، يا كارشكنی مي كردند، يا لااقل حضور پيدا نمي كردند؛ اما عناصر مؤمن و قاطع - اين جوانها، اين آگاه‌ترها - دلشان با مردم بود. حالا از همه هم شجاع‌تر و گستاخ‌تر برادران نيروی هوائی بودند كه آمده بودند حساس ترين كار را انجام بدهند؛ يعنی آمده بودند در مقابل امام شان و رهبرشان رژه بروند، اعلام وفاداری كنند و بگويند فرمانده ما شما هستيد. اين حادثه به قدری عجيب و هيجان‌انگيز بود كه اينها بی‌اختيار همه را به دنبال خودشان راه می‌انداختند.
حیرت انگیزترین حادثه ایام انقلاب از نگاه رهبر معظم انقلاب
من با عجله رفتم در مقر امام در دبستان علوی، كه فاصله‌ كوتاهی داشت با آنجائی كه ما بوديم. آمادگی‌هائی به وجود آمد و امام عزيز ايستادند و اين جوانها، اين دلاورها، اين سلحشورها آمدند در مقابل امام رژه رفتند و امام با همان ايمان و باوری كه هميشه از اول شروع نهضت به مسئوليت خود و به نقش خود در اداره‌ اين انقلاب و اين ملت داشتند، از اينها رژه گرفتند؛ آنها را نصيحت كردند، به آنها دل دادند، به آنها شجاعت دادند، پرچم آنها را امضا كردند؛ طوماری نوشته بودند، آن را تحويل گرفتند و برای آنها دعا كردند و آنها رفتند و اين كمر دستگاه را شكست؛ دستگاه احساس كرد بی‌پشت و پناه شده. تنها اميد آن نظامی كه جز با سرنيزه و زور نمي تواند حكومت كند، چيست؟ جز نيروهای نظامی؟ به مردم كه اتكائی نداشتند. اما نيروهای نظامی هم با اين صراحت و با اين قاطعيت در خدمت مردم قرار گرفتند و ما خدا را شكر مي كنيم كه نيروی هوائی و همه‌ارتش جمهوری اسلامی ايران امتحان خوبی به مردم دادند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید