پیروی از ولایت فقیه، عاملی مهم در پیروزی انقلاب اسلامی بود

  • پنج شنبه, 17 بهمن 1392 04:07
  • بازدید 2074 بار

یک کارشناس مسایل سیاسی، پیروی از تاکیدات و فرامین ولی فقیه از سوی ملت ایران را عاملی مهم در پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش صراط مبین، ˈمحمد کرمی رادˈ افزود: ملت ایران در سال 57 براساس آموزه های دینی به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفت و یکپارچه، نظام سلطه را برانداخت.
وی، وحدت ملی و حفظ وحدت کلمه را دیگر رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ملت ایران، امام خمینی (ره) را ولی نعمت اصلی خود می دانستند و براساس همین اعتقاد، همه اعم از شیعه، سنی و اقلیت های دینی متحد شدند تا اینکه انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساندند.
نماینده پیشین مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، و نیز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران،که مقام معظم رهبری سکان هدایت نظام را برعهده گرفتند پیشرفت های کشور در تمامی عرصه ها به سرعت رقم خورد.
کرمی راد، با تاکید بر اینکه پس از رحلت امام (ره)، ملت ایران پیرو رهبری درایتمندانه رهبر معظم انقلاب، پله های ترقی کشور را یکی پس از دیگری پیمود، گفت: پیروی از ولایت فقیه در خون یکایک ملت ایران ساری و جاری است.
وی افزود: اصل پیروی از ولایت فقیه و حفظ وحدت کلمه، سبب شده ایران به یکی از کشورهای پیشرفته در عصر کنونی تبدیل شود، در حالی که پیش از پیروزی انقلاب یکی از کشورهای وابسته جهان بود.
کرمی راد با اشاره به پیشرفت های روزافزون کشورمان در حوزه های مختلف از جمله انرژی هسته ای و علوم فضایی اظهارکرد: تمامی این پیشرفت ها در سایه پیروی از ولایت فقیه و حفظ وحدت کلمه حاصل شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید