دلیل توفیق نیافتن انقلاب‌های منطقه، نبود رهبری مقتدر است

  • چهارشنبه, 16 بهمن 1392 04:08
  • بازدید 1972 بار

رئیس حوزه علمیه علوی هیدج با بیان این‌که در حال حاضر شاهد وقوع انقلاب‌هایی زیادی در منطقه هستیم که پس از پیروزی، ناکام مانده‌اند، گفت: دلایل ناموفق بودن این انقلاب‌ها، نبود یک رهبر مقتدر در کنار قیام‌کنندگان است.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام احمد صالحی، رئیس حوزه علمیه علوی هیدج تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رهبری قاطع وهوشمندانه امام خمینی(ره) بود که توانست با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها با زیرکی و هوشیاری کشتی انقلاب را به مقصد نهایی خود برساند.
وی ابراز کرد: یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم بودند که با اطاعت از فرامین امام خمینی(ره) تا پای جان در به ثمر رسیدن اهداف و آرمان‌های انقلاب تلاش کردند.
این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به دلایل پیروی مردم از امام خمینی(ره)، یادآور شد: یکی از دلایل اصلی اتحاد مردم با امام خمینی(ره) و حمایت از حرکت ایشان، اعتقاد و باور قلبی به خدا و اسلام بود که در نهایت این باورها منتج به وقوع انقلاب اسلامی در ایران شد.
ولایت فقیه، تداوم‌بخش انقلاب و نظام اسلامی است
حجت‌الاسلام صالحی با بیان این‌که یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی که به‌واسطه انقلاب نصیب کشورمان شده، ولایت فقیه است، تأکید کرد: ولایت فقیه، تداوم‌بخش انقلاب و نظام اسلامی است و همچنین این نعمت، ادامه راه انبیاء و امامان معصوم(ع) است.
وی با اشاره به ضرورت مطالعه در زمینه برکات ولایت فقیه در جامعه، عنوان کرد: جوانان باید سعی کنند با افزایش مطالعه در زمینه ارزش ولایت فقیه با این مقوله آشنا شوند و همچنین مسئولان و رسانه‌های جمعی نیز در این زمینه باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
رئیس حوزه علمیه علوی هیدج با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به خلیفه ثانی مبنی بر ماندن در مقر یا رفتن به جنگ، خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در پاسخ به نامه خلیفه ثانی می‌گوید: تو در مقر بمان زیرا رهبری به‌واسطه میله وسط سنگ آسیاب و نخ تسبیح است که سایر اجزا را در کنار هم نگه می‌دارد و این سخن ایشان نشان از اهمیت ولایت و رهبری در جامعه دارد.
همه باید تلاش کنند تا مردم حول محور دین باشند
این کارشناس مسائل مذهبی با بیان این‌که در حال حاضر شاهد وقوع انقلاب‌هایی زیادی در منطقه هستیم که پس از پیروزی، ناکام مانده‌اند، ابراز کرد: دلایل ناموفق بودن این انقلاب‌ها نبودن یک رهبر مقتدر در کنار قیام‌کنندگان است.
وی در پایان با بیان این‌که همه باید تلاش کنند تا مردم را حول محور دین جمع کنند، اظهار کرد: اگر بخواهیم انقلاب کشور اسلامی باقی بماند، باید در حفظ سه محور رهبری، ولایت‌پذیری و حفظ باورهای دینی مردم تلاش کنیم و در این راستا، مسئولان باید در حفظ باورهای دینی قلبی مردم تلاش بیشتری کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید