انقلاب اسلامی الگویی از حکومت توحیدی در جهان است

  • یکشنبه, 13 بهمن 1392 04:01
  • بازدید 1472 بار

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان انقلاب اسلامی را الگویی از حکومت توحیدی در جهان بشریت دانست.

حجت‌الاسلام علی دشتکی عصر امروز در همایش بزرگ قرآنی با اشاره به تلاش حضرت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام انقلابی ایجاد کرد که جهان بشریت را از ظلمت، ستم و بی‌عدالتی نجات داد و تبدیل به یک الگوی بسیار مناسب از حکومت توحیدی در جامعه بشریت شد.
وی افزود: امام راحل(ره) با مدیریت انقلاب اسلامی به الگویی موفق در جهان اسلام و بشریت تبدیل شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به تحقق اندیشه امام خمینی (ره) در تاریخ بشریت افزود: خداوند بشر را به عنوان خلیفة الله در زمین قرار داد که همه خوبی‌ها توسط انبیا و حضرات معصومین در جامعه بشری فرهنگسازی شد و نظام مقدس جمهوری اسلامی یکجا به دنبال تحقق آن در جامعه است.
وی با اشاره به تلاش‌های استعمارگران برای جلوگیری از رشد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران تحقق‌بخش اسلام و حکومت اسلامی در جهان است.
دشتکی با اشاره به شعار استقلال در روزهای آغازین انقلاب افزود: تحقق استقلال در کشور در روزهای آغازین به نمره 20 رسید زیرا بعد از رویاروی جبهه حق علیه باطل، جبهه حق به اوج اقتدار رسید و نظام اسلامی حاکمیت را تا به امروز نصیب خود کرد.
وی با اشاره به تحقق آرمان استقلال با پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: نظام جمهوری اسلامی در رسیدن به استقلال دومی ندارد به طوری که استکبار مدعی استقلال در حرکت‌ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، به گرد پای نظام ایران هم نخواهد رسید.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تحقق آزادی را از اهداف دیگر انقلاب اسلامی دانست و افزود: حرکت به سوی آزادی نه تنها خود آزادی را در ایران تحقق بخشید بلکه محقق‌کننده مکتب آزادی‌بخشی بود که امروزه به عنوان الگو در جهان مطرح شده است.
وی با اشاره به تحقق جمهوری اسلامی به عنوان آرمان‌های دیگر انقلاب اسلامی افزود: به طور میانگین طی هر سال یک بار انتخابات در کشور، حضور مردم را در صحنه به تصویر کشیده که جدای از انتخابات حضور در مراسم و مناسبت‌ها مبتنی بر تأثیرگذاری مردم بر سرنوشت خود بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید