حقیقت جمهوری اسلامی در جهان گسترش یافته است

  • شنبه, 12 بهمن 1392 04:02
  • بازدید 2034 بار

استاندار گلستان با بیان اینکه دهه فجر آموزش باطل شکنی و آموزش مدار حی حق است، تاکید کرد: دهه فجر هویت اصلی ماست و باید نسبت به دهه فجر معرفت پیدا کنیم.
 

حسن صادقلو، استاندار گلستان، صبح امروز (12 بهمن) در مراسم استقبال نمادین از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی و آغاز برنامه های متمرکز دهه فجر انقلاب اسلامی، در فرودگاه بین المللی گرگان گفت: امروز در تقسیم بندی این دهه روز آمد یا ورود امام نامگذاری شده و آورد امام مهمترین نکته است.
وی افزود: اگر به آمد امام از زاویه یک آمد فقط توجه کنیم این یک آمد بلند بالایی نخواهد بود بلکه تابناکی مسئله و بلند بالایی آن در آورده های امام است.
صادقلو تصریح کرد: با نگاه به صحنه صحنه های 10 روزه ورود امام در سال 57، نقش و آورده های این آمد مشخص خواهد شد.

 آورده های امام (ره) برای نسل ما هویت بخش است
 وی با بیان اینکه آورده های امام (ره) برای نسل ما هویت بخش است، ادامه داد: اگر می خواهیم تاریخ ما هویت بخش باشد باید حلقه مفقوده تاریخ را از صحنه صحنه های 10 روز دریابیم.


استاندار گلستان اظهارداشت: امام آوردهای وسیع و تابناکی برای ما بنیانگذاری کرده است و اگر امام نیامده بود تاریخ اینگونه نبود.


به گفته وی، آمدن امام از نظر چارچوب کلی اتصال یک راس بر بدنه بود که مسیر را سریع طی کند. امام با آن بینش عظیم آنچنان مباحث را سازماندهی کرده که همچنان کد تحقیق است.

 

پیروزی انقلاب نخستین آورده امام راحل  بود
صادقلو با اشاره به آورده های امام، افزود: نخستین آورده امام راحل پیروزی انقلاب بود که نتیجه بخش و یک سنت الهی است که با زیباترین مدیریت امام تبدیل به انقلاب اسلامی و در نهایت جمهوری اسلامی شد.


وی گفت: امام این اتصال را نوعی مدیریت کرد که امروز تمام زحمات سال ها انسان های مبارز همچنان در تاریخچه مبارزات وجود دارد و باید برای نسل امروز بازگو شود.


استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امام (ره) با کوتاهترین راهبرد این جریان را به پیروزی رساند که این یک کد بزرگ تحقیق است و باید روی آن کار شود.

 

حقیقت جمهوری اسلامی در جهان گسترش یافته است

وی اظهارداشت: حقیقت جمهوری اسلامی تا آنجایی که مسیر پیدا کرد که امروز در دنیا درک می شود.

 

صادقلو با اشاره به اینکه انقلاب ها تا به نقطه و هدف کلی خودشان برسند با این استکبارهای روز راه سهلی را ندارند، عنوان کرد: آن روزها که چیزی نبود و آن روزها یک انسان عارفی همچون امام و مردمی با ایمان به پیروزی رسید.

 

آوردهای امام میراثی برای همگان

وی، آوردهای امام را میراثی برای همگان خواند و گفت: اگر لحظه ای در برابر این میراث کوتاه بیائیم باید فردای قیامت پاسخگو باشیم.


صادقلو یادآور شد: امام در روز 12 بهمن اصل را در دل تکانی می فرماید و بر وحدت کلمه در همان روز تکیه دارد.

 

وحدت کلمه مهمترین میراث دار انقلاب است

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی را جز در تفرق نمی توان از بین برد، گفت: برای میراث داری این انقلاب مهمترین و بزرگترین وحدت کلمه مهمترین مسئله است که امام از اول تا آخر نسبت به آن سفارش کرده اند.


استاندار گلستان اظهارامیدواری کرد: در سایه این معارف امام و در راهبردی چون وحدت کلمه، همچنان کار انقلابی خودمان را انجام دهیم.


به گفته وی، ما این انقلاب را به پیروزی نرسانیدم که در ایران باشد بلکه انقلاب اسلامی بدون توپ و تانک و با منطق و اخلاق انقلاب جهانی شود.


صادقلو با بیان اینکه دهه فجر آموزش باطل شکنی و آموزش مدار حی حق است، تاکید کرد: دهه فجر هویت اصلی ماست و باید نسبت به دهه فجر معرفت پیدا کنیم.


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

همیاری و مددرسانی در نظام اسلامی
قرآن : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَ ... (سوره نحل ، آیه 90)ترجمه: در حقيقت ‏خدا به دادگرى و نيكوكارى و بخشش فرمان مى‏دهد و ...حدیث: رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: المؤمنون اخوة یقضی بعضهم حوائج بعض فبقضاء بعضهم حوائج بعض یقضی الله حوائجهم یوم القیامة (مستدرک الوسائل، ج 2، ص 406 )ترجمه: اشخاص با ایمان برادرند و حوایج یکدیگر را برمی آورند . پس به برآوردن حوایج یکدیگر، خداوند حوایج آنان را در روز قیامت برآورده می کند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید