همایش سیره و زمانه امام کاظم(ع) برگزار می شود

  • پنج شنبه, 10 بهمن 1392 04:04
  • بازدید 2104 بار

دبیر اجرایی همایش سیره و زمانه امام کاظم(ع) با اشاره به ارسال 80 اثر به دبیرخانه این همایش، عنوان کرد: همایش سیره و زمانه امام کاظم(ع) 21 بهمن‌ماه با سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری برگزار می‌شود.

به گزارش صراط مبین،  حسین رسولیان، دبیر اجرایی همایش سیره و زمانه امام کاظم(ع) گفت: این همایش به همت انجمن علمی تاریخ پژوهان حوزه علمیه روز 21 بهمن ماه در قم برگزار می‎شود.
وی افزود: این همایش علمی با محورهایی همچون زندگانی، عصر و زمانه امام کاظم(ع) با موضوع بسترشناسی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زمانه ایشان، سیره فردی، خانوادگی، اجتماعی، عبادی، اقتصادی و اخلاقی امام کاظم(ع)، وضعیت اهل بیت(ع)، شیعیان، حاکمیت، اندیشه و رفتار سیاسی امام کاظم(ع) برگزار می‎شود.
دبیر اجرایی همایش سیره و زمانه امام کاظم(ع) عنوان کرد: از دیگر محورهای این همایش می‎توان به سیمای امام کاظم(ع) در ادبیات جهان اسلام، تبار و خاندان که شامل فرزندان، همسران و امام زادگان منسوب به ایشان می‎شود، حرم امام کاظم(ع) در بستر تاریخ و کتاب‌شناسی امام کاظم(ع) اشاره کرد.
وی افزود: در این همایش که با حضور طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود، آیت‎الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور و یکی از مدیران سطح عالی حوزه‎های علمیه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
رسولیان یادآور شد: 80 مقاله علمی به دبیرخانه این همایش رسیده است که از این تعداد، 40 مقاله به مرحله نهایی راه یافته و در دو جلد کتاب منتشر خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید