قيام امام خميني(ره) يک قيام الهي بود

  • چهارشنبه, 09 بهمن 1392 04:05
  • بازدید 2234 بار

نماينده ولي فقيه در لرستان با بيان اينکه قيام امام خميني(ره) يک قيام الهي بود، اضافه کرد: ملت ايران با دست خالي به ميدان آمدند و نشان دادند هيچ اراده‌اي نمي‌تواند بر اراده ملت غلبه پيدا کند.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، در جمع مردم منطقه اسدآبادي در مسجد امام جعفرصادق(ع) خرم آباد با اشاره به در پيش بودن دهه فجر افزود: انقلاب اسلامي قيام براي خدا بود امام راحل(ره) که رهبري نهضت را برعهده داشتند تاکيد داشت ما براي خدا و حاکميت اسلام قيام کرده‌ايم، هدف ما از مبارزه با طاغوت اين است که مردم به دين و ديانتشان برسند.
وي با بيان اينکه قيام امام خميني(ره) يک قيام الهي بود، اضافه کرد: روشي که در انقلاب پيش گرفته شد روش پيروزي خون بر شمشير بود، ملت ايران با دست خالي به ميدان آمدند و نشان دادند هيچ اراده‌اي نمي‌تواند بر اراده ملت غلبه پيدا کند.
نماينده ي ولي‌فقيه در لرستان با اذعان به اينکه امروز مردم مهم ترين پشتوانه‌ انقلاب اسلامي هستند، تصريح کرد: ما امروز وظيفه داريم شکر نعمت ولايت، انقلاب اسلامي، ازادي و استقلال را به جا بياوريم.
وي در ادامه به آياتي از سوره مريم اشاره کرد و افزود: بخشي از سوره مريم به داستان زکريا مي‌پردازد و بخش ديگر اين سوره داستان حضرت مريم(س) است و حضرت مريم تنها زني است که اسمش در قرآن کريم آمده و يک سوره از قرآن نيز به نام نام‌گذاري شده است.
وي اضافه کرد: پدر حضرت مريم يعني عمران در هنگامي که همسرش به مريم باردار بود نذر کرد فرزندش را پس از تولد خدمتگزار بيت‌المقدس کند و بعد از اينکه مريم متولد شد با مرگ پدر سرپرستي وي به زکريا سپرده شد.
حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه آيات 16 تا 32 سوره ي مريم به جريان ولادت حضرت عيسي مسيح(ع) اختصاص يافته است، اذعان کرد: حضرت مريم بدون اينکه شوهر کند خداوند به وي مژده داد که پسري به نام عيسي را به وي عنايت مي‌کند و باردار شدن حضرت مريم با قدرت و معجزه الهي و معجزه بود.
وي اضافه کرد: مريم پس از باردار شدن به حضرت عيسي و در هنگام وضع حمل نوزادش با مشکلات و ناراحتي‌هاي زيادي مواجه شد و همين مشکلات و سختي‌ها بود که وي را الگويي براي بانوان کرد.
حجت‌الاسلام ميرعمادي گفت: نگراني از تهمت باردار شدن بدون همسر، نگراني از بارداري، نگراني درد زايمان، تنهايي و نبود کسي که مريم در حين زايمان به وي پناه ببرد، نگراني از متولد شدن فرزند و اينکه وقتي فرزندش بزرگ شود به او تهمت بي‌پدري مي‌دهند و مسائلي از اين قبيل مريم را با کوهي از مشکلات و نگراني‌ها مواجه کرد تا جايي که مريم از خدا خواست او را مرگ دهد.
نماينده ي ولي‌فقيه در لرستان در رابطه با نکات و پيام‌هاي داستان مريم خاطرنشان کرد: حضرت عيسي از پيامبران الهي و مايه ي رحمت و اميد مردم بوده است و تولد اين حضرت معجزه‌اي از جانب خداوند متعال بوده است.
وي اضافه کرد: درس ديگر اين داستان اين است که گاهي انسان‌هاي پاک به‌خاطر دوري از تهمت مجبورند از مردم فاصله بگيرند و درس ديگر اين است که انسان در لابه‌لاي مشکلات ورزيده مي‌شود و مي‌توان نتيجه گرفت انسان تا سختي نبيند رشد نمي‌کند انساني که به‌دنبال راحتي و آسايش است رشد نمي‌کند و به جايي نمي‌رسد.
حجت‌الاسلام ميرعمادي ادامه داد: انسان گاهي به مرحله‌اي مي‌رسد که نمي‌تواند درد خود را به کسي بگويد مثل امام علي(ع) که راز دلش را با چاه درميان مي‌گذاشت، حضرت مريم آن‌قدر سختي و مشکل داشت که آرزوي مرگ کرد و درسي که از اين نکته مي‌توان گرفت اين است که مردن بهتر از زندگي با بدنامي و ذلت است.
اين مفسر قرآن کريم با اشاره به معجزاتي که حين تولد حضرت عيسي(ع) صورت گرفت از جمله اينکه چشمه آب گوارايي از زير پاي عيسي جوشيد و از درخت خشکيده رطب تازه روئيد، افزود: پيامي که اين مسئله دارد اين است که زنان در هنگام زايمان نياز به آرامش و غذاي مناسب و آب دارند و بهترين غذا براي زن در موقع بارداري، وضع حمل و شيردهي، خرما است.
حجت‌الاسلام والمسلمين ميرعمادي گفت: درس ديگري که از اين آيات مي‌گيريم اين است که پدر و مادر بايد از تولد فرزند خود چه دختر باشد و چه پسر خوشحال شوند؛ چراکه دختر و پسر بودن فرقي ندارد و هر دو نعمت خدا هستند و قرآن کريم فرزند را چشم روشني براي پدر و مادر معرفي کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید