سپاه پاسداران پژواک عملیاتی اندیشه‌های راهبردی ولایت‌فقیه است

  • چهارشنبه, 09 بهمن 1392 04:05
  • بازدید 2392 بار

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سپاه پژواک عملیاتی اندیشه‌های راهبردی ولایت فقیه است که این هم راستایی به سپاه افق نفوذ می‌دهد.

به گزارش صراط مبین، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش پیشگیری از جرایم و تخلفات که در سالن همایش‌های مسجد جامع دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) برگزار شد در جمع اساتید، اعضای هیئت‌علمی، پزشکان و مسئولان مراکز درمانی و آموزش پزشکی سپاه با تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه‌فجر، گفت: به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقطه آغاز شکل‌گیری عزت، افتخار، اعتبار، استقلال و آزادگی ملت مسلمان ایران در سطح جهان بود که ایران را از موقعیت یک جامعه وابسته و گرفتار در بند بندگی مدرن و اسارت قدرت‌های بزرگ نجات داد و به کشوری مستقل آزاد و مسلط بر سرنوشت خود تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه اعمال هر فردی از جامعه انعکاسی از اندیشه و تفکر ان جامعه است، اظهار داشت: در صورتی که یک سازمان یا سیستم دارای هویت فکری مستقل و افق‌های اندیشه خاص باشد رفتارهای او هم تابع این اندیشه می‌شوند.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در تاکتیک‌های عملیات روانی دشمن جداسازی ذهن از جسم مورد تاکید قرار می‌گیرد به این خاطر که آنها به دنبال ایجاد کردن اذهان منفصل هستند تا رفتار فیزیکی افراد و جوامع را تابع اندیشه درونی و محصولات ذهنی خود کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جز در پرتو استقلال ذهنی و برخورداری از تفکرهای مستقل استقلال به دست نمی‌آید، اظهار داشت: تجربیات تاریخ 35 ساله تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپاه موید این مطلب است. ما همواره در محدوده تفاضل‌ها موفق بوده‌ایم و هرگاه متفاوت عمل کردیم به توفیقات ارزنده‌ای دست یافتیم در صورتی که اگر با چارچوب فکری و قواعد ذهنی دشمن عمل می‌کردیم به طور قطع با شکست مواجه می‌شدیم.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه در تفکر جهانیان سپاه به عنوان هویت و برند انقلاب اسلامی شناخته می‌شود، گفت: در تاریخ حیات بشر پدیده‌های نادری هستند که قادرند سیمای زندگی بشر را تغییر داده و آثار ماندگاری را در زندگی انسان‌ها ایجاد کنند؛ انقلاب اسلامی ایران از جمله این پدیده‌هاست و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان شاخص و نشانه این پدیده شناخته می‌شود.
وی با بیان اینکه عامل شناخت و هویت‌بخشی سپاه جنبه‌های سخت‌افزاری نیست، گفت: موشک‌ها، پدافندها، توپ‌ها و تانک‌ها معرف شخصیت سپاه نیستند بلکه موجوداتی بی‌جان و فاقد ارزش در دنیای مادی هستند، اما آنکه توصیف‌کننده هویت شخصیت سپاه است عناصر و فاکتورهای انسانی این نهاد مقدس آن هم در اوج است.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: روح شجاعت، پاکی، تواضع، مهربانی، عبودیت، از خودگذشتگی و نجابت به همراه قاطعیت در میدان نبرد مجموعه عواملی است که از سپاه تصویری شگفت‌انگیز در عالم منتشر کرده و سپاه براساس این تصویر شناخته می‌شود.
سلامی اظهار داشت: اگر سپاه امروز در زمینه و بستر مردم نیرومند و شکست‌ناپذیر است به واسطه برداشت زیبا و دل‌انگیز از عناصر تشکیل دهده بخش انسانی سپاه است که موجب شده به دلیل وجود این شاخصه سیستم‌های سخت‌افزاری نیز جان بگیرند.
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی هر جا با شکستی مواجه می‌شوند آن را به سپاه نسبت می‌دهند، گفت: سپاه دارای سطح مستقلی از اندیشه انقلابی و الهی در سایه افق‌های نگرش و باورهای ولی‌فقیه است؛ سپاه پژواک عملیاتی اندیشه‌های راهبردی ولایت‌فقیه است که این هم‌راستایی به سپاه افق نفوذ می‌دهد.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه اندیشه، اعتقاد و باور، شعاع نفوذ و میدان تاثیر می‌سازند، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر خلاف سایر ارتش‌های دنیا شعاع تاثیرش منحصر در فضاهای جغرافیایی محدود نیست و این مسئله عامل موفقیت بزرگی برای این نهاد مردمی محسوب می‌شود. از این رو می‌بایست از عناصر تشکیل‌دهنده این شاکله صیانت کرد.
وی از دانشگاه علوم‌پزشکی بقیةالله(عج) به عنوان لبه جلویی تماس سپاه با جامعه یاد کرد و اظهار داشت: این مجموعه خصوصیات ذاتی سپاه را برای مردم به نمایش می‌گذارد. بیمارستان بقیة‌الله(عج) نیز در بخش پزشکی، در افق یک آرمان جهانی می‌بایست منعکس‌کننده لطافت‌ها و ظرافت‌های روح انسانی سپاه باشند.
جانشین فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه آنچه موجب توفیقات روزافزون دانشگاه علوم‌پزشکی حضرت بقیة‌الله(عج) و مراکز درمانی سپاه می‌شود برخورداری از فاکتورهای مهمی همچون اخلاق پزشکی و معنویت در کنار ارزش‌ها ی حرفه‌ای است، گفت: دانشگاه علوم‌پزشکی بقیة‌الله(عج) و مراکز درمانی سپاه می‌بایست در تولید، توسعه و رواج معنویت، معرفت و رفتارهای انسانی و اخلاقی در کنار ارزش‌های حرفه‌ای پیشرو و الگوی سایر مراکز آموزشی و پزشکی باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید