اندیشه امام خمینی (ره) نماد تفکر قرآنی است

  • سه شنبه, 08 بهمن 1392 04:06

رییس سازمان دارالقرآن کشور گفت : اندیشه و سیره عملی امام خمینی (ره) نماد تفکر قرآنی است.

به گزارش صراط مبین، مهدی قره شیخلوˈ روز سه شنبه در حاشیه مراسم ادای احترام به امام راحل اظهار داشت: آنچه که جامعه قرآنی ما به آن افتخار می کند وجود امام خمینی(ره) به عنوان یک الگوی تمام عیار است.
وی افزود: نظام اسلامی نیز به برکت عمل به آیات الهی و رفتار قرآنی است.
وی تاکید کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی احیاگر راه آزادیخواهی و آزاده مردی است و ما باید قرآن را که همانا بهترین الگوی زندگی است را ترویج دهیم.
قره شیخلو به ذکر سه محور مهم ارتقا جایگاه قرآنی کشور اشاره کرد و گفت: قرآن خوانی، قرآن دانی و قرآن باوری را بایستی در زندگیمان اجرا کنیم آن موقع جایگاه کشورمان در دنیا را قرآنی کرده ایم.
وی افزود: جامعه قرآنی برای رسیدن به اهداف والای قرآنی نیازمند حمایت و توجه جدی مسوولان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رفع گرفتاری مردم
آیه شریفه  : لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ (سوره : آل عمران  ، آیه : 92)ترجمه : نيکی را در نخواهيد يافت تا آنگاه که از آنچه دوست می داريد انفاق کنيدروایت : الامام الرضا (ع) فی بیان اوصاف النبی (ص) : أَفْضَلُهُمْ عِنْدَهُ وَ أَعَمُّهُمْ نَصِيحَةً لِلْمُسْلِمِينَ وَ أَعْظَمُهُمْ عِنْدَهُ مَنْزِلَةً أَحْسَنُهُمْ مُوَاسَاةً وَ مُوَازَرَةً. (عیون اخبار الرضا ، ج1 ، ص 308)ترجمه : امام رضا (ع) در خصوص ویژگی های پیامبر(ص) فرمودند : برترین مسلمانان نزد پیامبر کسی بود که بیشتر از همه خیرخواه مسلمانان بود و محترم ترین مسلمانان نزد او کسی بود که بهتر از همه به کمک رسانی و مدد...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید