انقلاب ما برای حکومت دینی بود نه دین حکومتی

  • سه شنبه, 08 بهمن 1392 04:06

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه انقلاب ما برای حکومت دینی بود نه دین حکومتی، تأکید کرد: تداوم انقلاب هم بر اساس فرهنگ اسلام پیش می رود.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی امروز در چهل و چهارمین جلسه این شورا با تبریک سالروز ایام پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان اینکه انقلاب ما صبغه فرهنگی داشت، گفت: تداوم انقلاب هم بر اساس فرنگ ناب اسلام پیش می رود.
 امام جمعه بجنورد با بیان اینکه انقلاب اسلامی به ما عزت بخشید، گواه این مطلب را مطرح شدن نام ایران در دنیا کنار هر رخداد مهم اعلام کرد.
 قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر برجسته سازی دستاوردهای انقلاب برای مردم و بهره مندی از ابزار در جهت خدمت دینی مسئولان تصریح کرد: انقلاب ما برای حکومت دینی بود نه دین حکومتی!
 وی بر تقویت مسائل فرهنگی در جامعه تاکید کرد و با بیان اینکه ضرورت دارد تا فرهنگ های غلط را به سنت های حسنه تبدیل کنیم و پیرایه ها را بزدائیم در این خصوص به فرهنگ عزاداری و شادی اشاره کرد و گفت: در فرهنگ دینی ما به این دو موضوع اشاره شده ولی آنچه مهم است برگزاری شادی بدون گناه و عزاداری بدون بدعت است.
حسین ثابت قدم وحید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرشورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی نیز در این جلسه به بیان مصوبات جلسه گذشته و دستور کار این جلسه با محوریت سند ترویج فرهنگ کسب روزی حلال پرداخت.
در این جلسه، سند ترویج فرهنگ کسب روزی حلال به تصویب رسید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید