جایگاه زنان در حکومت اسلامی مهمترین مبحث در همایش مذاهب خواهد بود

  • سه شنبه, 08 بهمن 1392 04:06
  • بازدید 2361 بار

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین همایش مذاهب اسلامی طی روزهای 11 تا 14 بهمن ماه جاری در زاهدان گفت: بررسی جایگاه زنان در حکومت اسلامی از مهمترین مباحث مطروحه در این همایش است.

آیت الله ˈعباسعلی سلیمانیˈ روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران در زاهدان افزود: در دنیای کنونی جهان اسلام متهم به این است که نسبت به بانوان جایگاه لازم و شایسته را قائل نیست از این رو امسال سعی کردیم با اضافه کردن کمیسیون بانوان جایگاه واقعی زنان از منظر علمای شیعه و سنی را در این همایش مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بانوان در کشور اسلامی ایران جایگاه بسیار بالایی در عرصه های علمی، مدیریتی، سیاست گذاری و تعیین سرنوشت حکومت دارند که باید توسط علما و محققان شیعه و سنی به درستی روشنگری شود.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: بیست و پنجمین همایش علمی- تحقیقی مذاهب اسلامی با حضور اندیشمدان فرقین هشت استان کشور از 11 تا 14 بهمن ماه امسال با موضوع امامت و حکومت اسلامی مطلوب دینی در دوران معاصر و سه کمیسیون بانوان (نقش زنان در حکومت های دینی)، کمیسیون فقهی (اهل بغی و کالبدشکافی اندیشه های خروج بر حکومت های کشورهای اسلامی) و کمیسیون سیاسی (جایگاه حاکم اسلامی در اندیشه های سیاسی فرقین) در زاهدان برگزار می شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: جوهره کار از زمان نخستین همایش تاکنون بر این بوده است که نخبگان و خبرگان حوزوی و دانشگاهی از مذاهب اسلامی گرد هم آمده و گفتمان های علمی، سیاسی و اجتماعی را با هدف آشنایی بیشتر نسبت به اندیشه های فرقین تشیع و تسنن برگزار کنند.
آیت الله سلیمانی افزود: در گذشته اختلافات نظر و ذهنیت منفی زیادی ناشی از فاصله عمیق بین طرفداران مذاهب اسلامی وجود داشت که با برگزاری همایش هایی از این دست و آشنایی فرقین با نظرات یکدیگر امروزه شاهد روشنگری های مطلوبی در بحث های مختلف دینی هستیم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان اظهار داشت: موضوعات قابل طرح در همایش های مذاهب اسلامی بسته به شرایط زمانی انتخاب و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و باعث می شود در پایان هر همایش شاهد نتایج مطلوب از جمع آوری نظرات علمان و فرهیختگان جامعه اسلامی باشیم.
آیت الله سلیمانی گفت: 154 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از این تعداد 127 مقاله مورد تایید قرار گرفت و در مراسم اختتامیه به مقالات برتر جوایزی اهدا می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید