ولايت‌فقيه شعبه‌اي از ولايت ائمه(ع) است

  • یکشنبه, 06 بهمن 1392 04:08
  • بازدید 2460 بار

ولايت فقيه، انقلاب اسلامي را از طوفان‌هاي سهمگين نجات داد و اين ولايت شعبه اي از ولايت ائمه اطهار(ع) مي باشد که اطاعت پذيري از ايشان عامل موفقيت نظام اسلامي است.

به گزارش صراط مبین، معظم له امروز در ديدار فرماندار و جمعي از مديران ايثارگر شهرستان قرچک که در دفتر معظم له برگزار شد به تبيين اهميت و عظمت نظام اسلامي و لزوم پاسداري از آن پرداختند.
ايشان در توصيف مومنان حقيقي از بيان قرآن کريم گفتند:قرآن مي فرمايد: مومنان حقيقي کساني هستند که به خدا و رسول او ايمان مي آورند و بعد از ايمان آوردن دچار شک و ترديد نمي شوند،اما منافقان کساني هستند که ظاهرا به خداوند و پيامبراکرم(ص)ايمان آورده اند، اما در دل خود هيچ گونه اعتقادي ندارندکه در جاي جاي قرآن کريم خداي متعال اهل نفاق را مذمت کرده است؛ بايد مواظب باشيم که ايمانمان حقيقي و از روي اخلاص باشد.
حضرت آيت الله علوي گرگاني، نظام اسلامي را هديه و نعمت بزرگ الهي توصيف کردند و افزودند: انقلاب اسلامي حقيقتا نعمت بزرگي است که خداي متعال به مردم ايران مرحمت کرده است و همگي موظفيم تا آخرين لحظه و با تمام توان از اين نعمت پاسداري کنيم، چرا که اين نعمت بزرگ به راحتي بدست ما نيامده است.
*ولايت فقيه شعبه اي از ولايت اهل بيت(ع)
استاد خارج فقه حوزه علميه قم، ولايت فقيه را برگرفته از ولايت اهل بيت(ع)دانستند و تاکيد کردند:ولايت فقيه که توانسته است انقلاب اسلامي را از طوفان هاي سهمگين نجات دهد، شعبه اي از ولايت ائمه اطهار(ع) مي باشد که بايد همه ما گوش به فرمان ولي فقيه باشيم و اگر امري فرمود، گوش دهيم که اين اطاعت پذيري از ايشان همانند زمان انقلاب اسلامي و ديگر برهه ها، عامل موفقيت نظام اسلامي مي شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید