اصل ثابت و استوانه نظام، ولايت فقيه است

  • یکشنبه, 06 بهمن 1392 04:08
  • بازدید 2191 بار

معاون وزیر آموزش و پرورش هدف از انجام انقلاب خدمت بود و اگر غير از اين است اشتباهي خود را انقلابي و طرفدار نظام معرفي نکنيم.

به گزارش صراط مبین، حميد رضا کفاش که در جمع مديران دانش آموزي سراسر کشور حضور يافته بود هدف از انجام انقلاب را خدمت دانست و افزود: اگر غير از اين است اشتباهي خودمان را انقلابي وطرفدار نظام جا زديم بايد حضورمان در تمامي صحنه ها براي کمک به انقلاب اسلامي صادقانه باشد و تغيير سنگر فقط شکل ارائه خدمت را تغيير مي دهد و گرنه اصل، خدمت به انقلاب اسلامي است در هر بخشي و هر جايي و هر کاري اگر چنين تفکري ايجاد شود قطعا انقلاب باقي خواهد ماند اما اگر مسائل سياسي، اجتماعي، فرهنگي و طوفان هاي وزيده شده در طول انقلاب ما را نسبت به اصل نظام سست کند و رها کند. مانيز هدف را فراموش کنيم و کار را کنار بگذاريم بايد در ايمان خودمان نسبت به انقلاب اسلامي شک کنيم فلذا تغيير سنگر تغيير شکل خدمت است پس سنگرها متفاوت است اما هدف يکي است.
کفاش، با اشاره به حضور رئيس جمهور در شوراي معاونين آموزش و پرورش آن را مغتنم برشمرد و افزود: آموزش و پرورش براي رئيس جمهور به قدري اهميت دارد که وي در جمع مديران کل آموزش و پرورش حاضر شدند و وقت زيادي را براي اين کار صرف کردند و قول رسمي به آموزش و پرورش دادند که در گشايش هاي بودجه اين وزارتخانه در اولويت قرار دارد.
آموزش وپرورش وتعليم وتربيت براي همه يک اصل است
وي افزود: آموزش وپرورش وتعليم و تربيت براي همه ما يک اصل است. مخاطب اصلي مادانش آموزان هستند که طبق سند تحول بنيادين يک اصل محسوب مي شوند اکنون که همه ي ما براي اين اصل در حال انجام کار تشکيلاتي هستيم بايد عشق و علاقه به کارمان داشته باشيم. همه تلاش خود در بدنه آموزش و پرورش را بايد براي اين اصل صرف کنيم .
معاون وزير آموزش و پرورش اذعان داشت: در اين جلسه قصد دارم نگاه و ديدگاه خود را نسبت به تشکل و بحث سازمان دانش آموزي و امور تربيتي بيان کنم تا دوستان و عزيزاني که کمتر فرصت کرديم با هم صحبت کنيم با ديدگاه من آشنا شوند. همان نگاهي که نگاه آموزش و پرورش جديد و شخص دکتر فاني است .
وي اصل استوار و استوانه نظام را ولايت فقيه دانست وگفت: در کشور ما اصل ثابت و استوانه نظام ولايت فقيه است که حضرت امام ايجاد کرد و به يادگار گذاشت و مي شود گفت استوانه اصلي نظام يا به تعبيري خط قرمز نظام است اگرکسي راجع به اين قضيه حرف و مسئله داشته باشد خارج از حيطه انقلاب اسلامي است. درهمين راستا بايد يک اصل را به عنوان استوانه و اساس بپذيريم و آن حرکت پيرامون ولايت فقيه است. اما روش هايش را بايد تدبير کنيم بحث ولايت فقيه بايد دردل، انديشه، درون و در رفتار ما تجلي پيدا کند، به تعبير ديگر ما بايد سپر اين استوانه محکم بشويم نه آنرا سپر خود قرار دهيم نکته بسيار مهمي است يعني ما بايد همه فدا شويم تا امام حسين بماند بايد همه فدا شويم تا امامت بماند واگر قصدم از طرفداري از ولايت آن باشد که بخواهيم از اينها سپر براي خودمان بسازيم و نقص ها و عيب هاي خودمان را خداي ناکرده با رنگ ولايت بپوشانيم بزرگترين خطا را مرتکب شده ايم.
کفاش در ادامه افزود: ما بايد سپرشويم تا کوچکترين خدشه اي بر اصل ولايت فقيه وارد نشود. حال چگونه ما مي توانيم از آن حمايت کنيم. متاسفانه برخي افراد اين راه حمايت را درست تشخيص نمي دهند و جز ضرر و آسيب کار مفيدي انجام نمي دهند.
22بهمن دانش آموزان وتشکل هاي دانش آموزي بيشترين حضور را خواهند داشت
بعضي رهنمون مي دهند اين را بايد بدانيم رهنمون مختص رهبري است و بقيه بايد اين رهنمون ها را اجرا کنند. به عنوان مثال راجع به سال هايي که نامگذاري مي شود من و شما بايد فکر کنيم که چگونه مي توانيم حماسه سياسي و اقتصادي را عملياتي کنيم .
وي خاطر نشان کرد: اگر شما يک کار تشکيلاتي انجام داديد که در جريانات سياسي مثل 22 بهمن مثل روز دانش آموز مثل ايام الله ديگري که داريم بچه ها بيشترين حضور را داشتند توانسته ايد رهنمون ها ي ولايت فقيه رامحقق کنيد شعار هم نداديد بلکه عمل کرديد در اينجا کار بدون ادعا انجام شده است و اين مسائل است که نياز به تدبير دارد.
معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش گفت: اعتقاد بنده اين است که رسالت آموزش و پرورش و امور تربيتي و حوزه پرورشي گستردن چتري است به اندازه کل مخاطبين، همه دانش آموزان بايد در زير اين چتر قرار بگيرند و ما نبايد براي عده اي خاص برنامه داشته باشيم. ما کارگزار نظام جمهوري اسلامي هستيم که کل اقتدارحکومت در جمهوري اسلامي ايران در اختيارش است و الگويي براي بقيه کشور شده است.
حميد رضا کفاش گفت: معاونت پرورشي و فرهنگي بايد نقش خود را از متولي واحد فرهنگي به رصد فعاليت هاي تربيتي و فرهنگي تغيير دهد افق ديد را وسيع کنيد مي خواهيم برنامه ريزي وطراحي کنيم اين درکل آموزش و پرورش و به ويژه در حوزه پرورشي بايد انجام شود و تاکيد مي کنم که ما بايد از متولي به رصد کننده تبديل شويم .
معاونت پرورشي وفرهنگي بايد حرف اول را در آموزش وپرورش بزند
معاون پرورشي افزود: من معتقدم پرورشي وتربيتي بايد حرف اول در آموزش و پرورش را بزند. حوزه پرورشي بايد کار تربيتي را رصد کند و همه اين ها با ارتباط صميمانه امکان پذيراست نه طلبکارانه و رياستي فلذا بايد درشوراي استان ها حضورداشته باشيم.
وي گفت: تشکل از منظر آموزش و پرورش درافق چشم انداز به معناي ساماندهي کل دانش آموزان با توجه به نوع علاقه و نوع گرايش براي کل دانش آموزان کشور است.
رئيس سازمان دانش آموزي گفت: من به شدت به شوراي هماهنگي تشکل ها اعتقاد دارم بايد دراين شوراي هماهنگي تشکل ها بگوييم ما درون يک نظام مشغول به کار هستيم و بايد مکمل هم باشيم درکنار يکديگر از انجام کارهاي تکراري اجتناب کنيم. نيرو و انرژي خود را براي همفکري متمرکز کنيم. انحصارگرايي سم اين تفکراست که هر کس بدون همفکري کار خود را انجام دهد. درهمين راستاست که سازمان دانش آموزي هم بايد برنامه هاي جديد براي جذب عضو جديدتعريف کند.
کفاش اشاره کرد: احياي رديف هاي حوزه پرورشي جزء برنامه هاي ما قرار دارد اداره کل نوسازي رسالتي دارد براي توسعه تجهيز واحداث اماکن يعني کارسخت افزاري و بهره برداري از اين فضا به عهده ما خواهد بود. ما بايد رديف احداث هم داشته باشيم و هرسال تعدادي به اين مجموعه نيز اضافه شود.
وي نقش سازمان دانش آموزي را تربيت اجتماعي برشمرد وافزود: ماموريت سازمان دانش آموزي تربيت اجتماعي دانش آموزان است يعني بايد به آنها زندگي کردن را آموزش دهيم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید