مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی : ولایت فقیه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است

  • شنبه, 05 بهمن 1392 04:09
  • بازدید 1971 بار

مدیرحوزه های علمیه آذربایجان غربی با تبریک فرا رسیدن بهمن ماه گفت: ولایت فقیه رمز ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام محمد جواد قهرمانی افزود: عظمت انقلاب اسلامی و چارچوب تئوریک آن سرآمد تمام انقلاب های جهان است که موجب بالندگی و ماندگاری آن در جهان شده است.
وی اظهار کرد: تمام انقلاب های جهان پس از پیروزی به خاطر ضعف ساختار حاکم بر نظام های انقلابی از درون فرو پاشیدند ولی انقلاب اسلامی هر روزی که می گذرد مقتدرتر و شکوهمند تر می شود.
حجت الاسلام قهرمانی یاد آوری کرد: برخلاف اعتقاد برخی از جامعه شناسان که انقلاب ها را هیجانی زود گذر می دانند، انقلاب اسلامی، نهضتی است که بر پایه فطرت انسان ها و مطالبات به حق جامعه توحیدی شکل گرفته و خستگی و فرسودگی در آن جایی ندارد.
مدیرحوزه های علمیه استان اظهارکرد: ایدئولوژی اسلام و انقلاب اسلامی برخلاف ایدئولوژی مارکسیسم و ملی گرایی ریشه در باورها و اعتقادات انسان های مومن دارد و مسیر حرکت آن به سوی الی الله و رستگاری انسان است.
وی افزود: انقلاب های دیگر پس از گذشت چندین سال به دیکتاتوری ختم شدند اما انقلاب اسلامی ایران، امروز بعد از گذشت 34 سال با قانون و رای مردم اداره می شود.
وی رهبری ولایی، مردم ولایتمدار و مکتب ولایی اسلام را سه عنصر اساسی انقلاب اسلامی دانست و اظهارکرد: این عناصر در نظام اسلامی بر هم تنیده شده و هیچ کدام از آنها به تنهایی کارکرد لازم را ندارد، لذا انقلاب اسلامی توانسته است با ساماندهی این عناصر به عمر پربرکت خود ادامه دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید