امام خامنه‌ای راس محور وحدت پیروان اهل بیت جهان هستند‌

  • چهارشنبه, 02 بهمن 1392 05:02
  • بازدید 2257 بار

عضو مجمع جهانی اهل بیت گفت: امام خامنه‌ای راس محور وحدت پیروان اهل بیت جهان است و خود را سرباز معظم له در افغانستان می‌دانم.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام حسینی مزاری عصر امروز در آیین اختتامیه همایش بین‌المللی ناصرالحق در مجتمع نفت این شهرستان افزود: باید از افرادی که در این همایش بزرگ تلاش و زحمت داشتند قدردانی شود.
وی ادامه داد: باید در این همایش الگوی جهان تشییع به درستی معرفی شود و زوایای زندگی آنها روشن شود.
مسئول خبرگزاری آوای افغان با اشاره به اینکه روند و شکل زندگی به همراه زوایای مختلف و مبارزات ناصرالحق تبیین شود، تصریح کرد: علمای اسلام آیینه راه شیعیان در گوشه و کنار جهان بوده و در باید در راستای تبلیغ راه درست مبارزاتی و مجاهدت‌هایشان گام برداریم.
این عالم برجسته افغانستان با تاکید اینکه دستاوردهای این همایش باید در کشورهای مختلف به کار گرفته شود، اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این همایش گردهمایی علمای کشورهای مختلف اسلامی است تا ارتباطات مفیدی در کنار یکدیگر داشته باشند و از مشکلات و دغدغه‌های یکدیگر آگاهی یابند.
حسینی مزاری یادآور شد: در زمانی که کشورها مشکلات فراگیر دارند باید در کنار هم قرار گیرند همان طور که در جهت حمایت از مردم و شیعیان بحرین در شهر کابل تظاهرات داشتیم و در زمینه بحرین، عراق و سوریه نیز در صدر برنامه فرهنگی و تبلیغی خود گنجاندیم و حتی در راستای حمایت از مردم یمن علاوه بر روشنگری افکار و تبیین اذهان برنامه‌های خاصی داشتیم.
وی با تاکید اینکه باید پیروان اهل بیت در دنیا از اقتدار خوبی برخوردار باشند، گفت: محور مشترک و اصلی همه پیروان اهل بیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در رأس آن حضرت امام خامنه‌ای جای دارد.
این عالم بزرگ افغان ادامه داد: همه باید از امام خامنه‌ای هدایت بگیرند و در همه امورات مطیع ایشان باشند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به امام خامنه‌ای تبدیل شود، یادآور شد: امام خامنه‌ای همانند امام خمینی شخصیتی است که رهبر کل جامعه اسلامی است و بحث امام گفتن معظم له ریشه در عقاید اسلامی ما دارد و ایشان مقتدا و پیشوای امت اسلامی هستند.
حسینی مزاری با تاکید اینکه این کلمه جنبه انگیزه بخشی جهان اسلام برابر استکبارگران دارد، یادآور شد: در میان تمام اسناد و برنامه‌های دنیای غرب می‌توان یافت آنها به هیچ وجه از واپه مبارک امام در کنار نام امام خمینی استفاده نمی‌کنند زیرا ارزش والا و اهمیت وافر آن را می‌دانند و نمی‌خواهند عاملی برای ایجاد وحدت شوند.
وی خود را سرباز امام خامنه‌ای در افغانستان دانست و گفت: همه ما باید از هدایت و رهنمودهای مظم له بهره‌مند شویم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید