نتوانستند چهره انقلاب، امام(ره) وولایت فقیه را تخریب کنند

  • سه شنبه, 01 بهمن 1392 05:03
  • بازدید 2311 بار

استاد حوزه و دانشگاه گفت : شرق و غرب نتوانستند چهره انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) ومقام ولایت فقیه را تخریب کنند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی شامگاه دوشنبه درآیین میلاد پیامبر(ص) وامام صادق(ع) در مسجد روح الله تهران و در جمع نمازگزاران اظهارداشت: خدا همیشه آبروی شیعیان واقعی را حفظ می کند و این موضوع رانسبت به امام، ولایت فقیه شاهد بوده ایم.
وی ادامه داد: مشاهده کردیم که می خواستند امام(ره) را خراب کنند اما خداوند آبروی ایشان راحفظ کرد.
نماینده مردم تهران درمجلس افزود: دیدیم که شرق وغرب خواستند مقام عظمای ولایت وولی فقیه رابا فتنه ها تخریب کنند اما آبروی ایشان حفظ شد واین به سبب شیعه واقعی بودن انجام گرفته است.
آقا تهرانی به روایت امام صادق(ع) درباره شیعه واقعی بودن اشاره کردو گفت: شیعه واقعی کسی است که درآمد وخوراکش عفیف باشد، پاکدامنی پیشه کند، عملش برای خدا انجام گیرد وترسش برای حضرت حق باشد.
وی اضافه کرد: هر کس بهتر است که ابتدا به فکر اصلاح خود باشد و اگر این موضوع انجام پذیرفت مولفه های شیعه بودن با رفتار صحیح کم کم در او بروز می یابد واین اصلاح شخصی باعث اصلاح شدن یک منطقه و به تدریج یک شهر می شود.
وی افزود: شیعه واقعی برای خدا تلاش می کند و نماد آن رادر برخی ها همچون در بازار، مجلس ودولت می بینیم و این افراد که برای حق می دوند شیعه واقعی هستند.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای به ظاهر مسلمان هستند و در ظاهر شیعه هستند؛ ببینید دربازار برخی پول را می بینند خدا را از یاد می برند؛ برخی انتخابات می شود برای رای گیری و کسب یک آرا بیشتر دروغ پردازی می کنند؛ ببینید برخی به قدرت می رسند به فکر خویشاوندان هستند و مردم را از یاد می برند؛ اصلا دم زدنش ازمردم برای این است که بیشتر بخورد؛ نماز هم می خواند واگر به او بگویی شیعه نیستی بدش آمده وناراحت می شود.
آقا تهرانی تصریح کرد: بهتر آن است که هر کسی باخودش معامله کند و بداند که چقدر شیعه واقعی است.
وی درادامه درباره دیگر خصلت های ویژه شیعه بودن گفت: داشتن تقوا، ورع در دین، خوش خلقی با مردم وخانواده، امانت داری، راستگویی، تلاش برای خدا وتوجه به همسایگان از دیگر صفات شیعیان بشمار می رود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید