معاون سازمان تبلیغات اسلامی: سخنان رهبری راهبرد حفظ وحدت است

  • سه شنبه, 01 بهمن 1392 05:03
  • بازدید 2430 بار

معاون فرهنگی و امور تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب به عنوان کلیدی ترین راهبرد در حفظ وحدت در جهان اسلام به شمار می رود.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام ˈحسین روحانی نژاد در همایش روحانیان شیعه و سنی خراسان شمالی در بجنورد، اظهار کرد: معظم له بر توجه هرچه بیشتر به مشترکات میان شیعه و سنی که حاصل آن حفظ وحدت است، تاکید داشتند و مخاطب اصلی سخنان رهبری روحانیان شیعه و سنی اند که باید با ترویج آن در جامعه، فتنه دشمنان اسلام را خنثی کنند.
وی بر حفظ هوشیاری در برابر ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی از سوی دشمنان اسلام تاکید کرد و گفت: دشمنان اسلام با شکل دادن گروه های تکفیری در صدد فتنه انگیزی میان شیعه و سنی هستند که گسترش آن را در سه تا چهار سال اخیر بوضوح در کشورهای اسلامی مشاهده می کنیم و متاسفانه برخی حکام کشورهای اسلامی منطقه هم از این گروه های خودساخته، حمایت مالی می کنند.
روحانی نژِاد گفت: دشمنان اسلام با استفاده از فناوری جدید از جمله راه اندازی ده ها شبکه ماهواره ای و وب سایت های اینترنتی، شب و روز تلاش دارند تا در جامعه اسلامی فتنه به وجود آورند.
وی افزود: بخش فراوانی از فعالیت شبکه های ماهواره ای و وب سایت های اینترنتی دشمنان اسلام به تخریب تشیع، مقدسات و علمای شیعه اختصاص دارد.
معاون فرهنگی و امور تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دشمنان اسلام دیروز اگر وهابیت را به وجود آوردند امروز تلاش دارند در قالب فرقه های جدید گروه هایی جدید ایجاد کنند که نمونه های آن را در افغانستان، عراق و سوریه امروز شاهد هستیم.
وی افزود: جهان اسلام هرچه پیشرفت می کند و موفقیت جهان اسلام را می بینیم به همان میزان متوجه می شویم که دشمنان بیکار ننشسته و با اجرای برنامه های فراوان سعی دارند جلوی توسعه اسلام را بگیرند.
وی گفت: استعمار در دو سده اخیر برای تضعیف اسلام تلاش فراوانی داشته از جمله معرفی مذاهب خودساخته تا چهره شیعه و سنی را مخدوش کند.
حجت الاسلام روحانی نژاد افزود: اکنون دشمن که در جهان تشیع نتوانست به اهداف شوم خود برسد در جهان تسنن؛ آن هم در مرکز جهان اسلام؛ موفق به تاسیس دولت خودساخته وهابیت شده تا به گونه ای جهان اسلام را متقاعد به پذیرش آن کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه مسلمانان با هوشیاری خود متوجه فتنه انگیزی دشمنان اسلام شده و از پذیرش این عقاید انحرافی سر باز زدند و امروز می بینیم که دشمنان در این بخش نفس های آخر خود را می کشند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز وحدت را نیاز اصلی جهان اسلام، خواند و گفت: دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان دست به هر توطئه ای می زنند که نمونه های آن را در توهین به پیامبر اکرم (ص) با کشیدن کاریکاتور، نوشتن کتاب و نوشتن مقاله در روزنامه ها مشاهده کرده ایم.
ˈمحمدرحیم نوروزیانˈ افزود: امروز دشمن، خونریزی در کشورهای اسلامی را به اوج خود رسانده تا دین اسلام را دینی خشن معرفی کند و ترویج وهابیت نیز در همین راستا معنی می شود.
وی گفت: ما باید هوشیاری خود را در برابر فتنه انگیری دشمنان اسلام با بهره گیری از قرآن کریم و راهنمایی رهبری حفظ کرده و نقشه های آنان را خنثی کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز بر حفظ وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت: در ترویج این مهم روحانیان وظیفه خطیری برعهده دارند.
حجت الاسلام ˈزین العابدین روحانی نیاˈ گفت: توطئه هایی که در جهان اسلام شاهد هستیم را باید جدی بگیریم و راه حل آن هوشیاری و وحدت مسلمانان است.
وی افزود: بحث و فعالیت ˈسلفی هاˈ در عصر حاضر از اهل سنت جداست زیرا آنان تربیت یافته استعمار پیر هستند و از اسلام، امام خمینی (ره) و حوزه های علمیه سیلی خورده اند.
وی گفت: حادثه های تلخی را ناشی از فعالیت سلفی ها در کشورهای عراق، سوریه؛ افغانستان و سایر کشورهای شیعی شاهد هستیم که حرکت آنان را نه اهل تشیع و نه اهل تسنن قبول ندارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی راز و جرگلان نیز در این همایش گفت: ما الگوی وحدت را در اختیار داریم و توجه به این مهم راه پیروزی ما بر دشمنان است.
آخوند ˈرحیم صمدیˈ افزود: برای پیروزی بر دشمنان باید با نشست های علمی، تفرقه را از خود دور کرده و پیروز و سربلند زندگی کنیم.
وی قانون واحد برای اداره کشورهای اسلامی، قانون واحد قضایی قوی، تشکیل سپاه بزرگ اسلام در کشورهای اسلامی، تشکیل صندوق بین المللی حمایت از کشورهای اسلامی و تشکیل گروه متخصص دینی در کشورهای اسلامی را برای مقابله با دشمنان پیشنهاد داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید