نباید کاخ نشین ها در نظام اسلامی بر مردم حکومت کنند

  • یکشنبه, 29 دی 1392 17:27
  • بازدید 2214 بار

آیت الله نوری همدانی گفت: در نظام اسلامی نباید یک عده ای کاخ نشین و لذت گرا بر مردم حکومت کنند، نمی شود مردم در فقر مالی و فرهنگی باشند، چنین چیزی در اسلام وجود ندارد، همان طور که در گذشته از دین به عنوان آلات و ابزار استفاده می کردند حتی مسجد و حسینیه و تکیه می ساختند ولی رژیم هایشان نامشروع بود.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حسین نوری همدانی عصر شنبه در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و اما جعفر صادق (ع) و در جمع پرشور مردم شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: یکی از ویژگی های حضرت محمد(ص) این بوده که توانست چنان امتی را به وجود بیاورد؛ ملتی که از افراط و تفریط به دور باشد و سرآمد و سرمشق همه جهانیان شود.
وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) معتقد بودند که هفت اصل یک امت قدرتمند را در دنیا می سازد، افزود: اولین گام برای رسیدن به امت نمونه و با قدرت، اصل درون سازی است، قرآن می فرماید اگر ایمان به خدا داشته باشید هرگز به خود سستی راه نمی دهید.
این مرجع تقلید عنوان کرد: علم، ایجاد حکومت اسلامی و از بین بردن حکومتهای غاصب، وحدت و اتحاد، تعهد، تقوا و داشتن قدرت نظامی از دیگر اصل ها است که باید به آن توجه داشت.
مسلمانان باید صنایع دفاعی و نظامی خود را تقویت کنند
نوری همدانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی دشمنان فروانی دارد، یادآور شد: باید مسلمانان صنایع دفاعی و نظامی را تقویت کنند تا افرادی با ایمان و با اعتقاد بتوانند مقابل دشمنان ایستگادگی کنند، در قران آمده که کفار، یهود، منافقین و صهیونیست ها با شما دشمن هستند، امروزه نیز شاهد هستیم که یک فرقه خرافی و افراطی به نام وهابیت و تکفیری ها دست نشانده و ابزار دشمنان اسلام شده اند.
مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: باید در مقابل دشمنان و تکفیری ها قدرت جهادی و ناظمی را افزایش داد.
وی با اشاره به نگرانی پیامبر(ص) از آینده گفت: اولین نگرانی پیامبر(ص) این بود که نکند شکل حکومت اسلامی تغییر کند، در واقع باید در راس حکومت پیامبر یا امام و یا ولی فقیه قرار گیرد که در حد بالای تقوا و عدالت، تدبیر مدیریت بسیار عالی و شجاع و عالم باشد، خدا را شاکر هستیم که بعد از امام راحل، با وجود رهبر معظم انقلاب این نوع حکومت برقرار شد.
قدرتهای سلطه گر به دنبال مبارزه با اسلام هستند
آیت الله نوری همدانی ادامه داد: در نظام اسلامی نباید یک عده ای کاخ نشین و لذت گرا بر مردم حکومت کنند، نمی شود مردم در فقر مالی و فرهنگی باشند، چنین چیزی در اسلام وجود ندارد، همان طور که در گذشته از دین به عنوان آلات و ابزار استفاده می کردند حتی مسجد و حسینیه و تکیه می ساختند ولی رژیم هایشان نامشروع بود.
مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه دومین نگرانی پیامبر اکرم(ص)، استکبار بود، اظهار داشت: هم اکنون شاهد هستیم قدرتهای سلطه گر مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان و صهیونیست ها به دنبال مبارزه با اسلام هستند اما موفق نمی شوند.
وی با اشاره به اینکه امروزه نظام ولایی در ایران جاری است، گفت: اسلام، مردم و ولایت فقیه سه رکن اساسی حکومت اسلامی است، کشورهای منطقه درصدد حرکت به سوی اسلام ناب محمدی هستند اما چون رهبر ندارند دشمن بین آنها اختلاف ایجاد می کند اما در نظام جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب، با سطح علمی و شجاعت بالا حکومت اسلامی را به پیش می برند.
مسئولان برای تکمیل مصلای اسلامشهر کم لطفی می کنند
در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان اسلامشهر ضمن خیرمقدم به آیت الله نوری همدانی، اسلامشهر را بزرگ ترین شهرستان کشور اعلام کرد و اظهار داشت: اسلامشهر با 500 هزار نفر جمعیت دارای مردمانی متدین، انقلابی، ولایی و همیشه در صحنه و ارادتمند به اهل بیت است و 898 شهید، 2208 جانباز و 295 آزاده سرافزار را تقدیم انقلاب کرده است..
حجت الاسلام محمد نوروزی افزود: اسلامشهر شهرستانی قرآنی است و در آن حافظان خردسال و بزرگسال فراوانی مشغول به فعالیت هستند که در سطح کشور و بین المللی مطرح می باشند.
وی با اشاره به اینکه جوانان اسلامشهری در زمینه قهرمان پروری در اکثر رشته های ورزشی سرآمد هستند، یادآور شد: هم اکنون 52 نفر در حوزه علمیه اسلامشهر مشغول به فراگیری علوم دینی هستند که متاسفانه در یک مکان استیجاری تحصیل می کنند.
این مسئول اعلام کرد: برای تکیمل مصلای اسلامشهر که حوزه علمیه نیز در آن ساخته خواهد شد متاسفانه مسئولان کم لطفی می کنند.
نوروزی با اشاره به وجود 156 مسجد در اسلامشهر گفت: از این تعداد در 116 مسجد نماز جماعت اقامه می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید