ایران به برکت وجود ولایت فقیه به کشوری مستقل تبدیل شده است

  • شنبه, 28 دی 1392 10:01
  • بازدید 1834 بار

امام جمعه نهاوند گفت: به برکت وجود رهبری و حاکمیت ولایت فقیه، کشور ایران از نظامی وابسته به شرق و غرب به کشوری مستقل و بدون اتکا به قدرتهای دنیا تبدیل شده است.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلامˈ عباسعلی مغیثی نیاˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند در مصلی نماز جمعه افزود: وجود ولایت فقیه در راس نظام اسلامی باعث شده که امروز بسیاری از خطرات و آسیبهایی که کشور را در دوره های مختلف تهدید نموده خنثی شده و نظام اسلامی با صلابت در راه اهداف والای خود قدم بردارد .
وی گفت: مقایسه نظام اسلامی ایران با رژیم گذشته و همچنین با عراق و افغانستان و بسیاری دیگر از کشورهایی که با مشکلات مختلف روبرو می باشند نشان می دهد که رهبری در جمهوری اسلامی چقدر موثر می باشد.
امام جمعه نهاوند افزود: به یمن وجود این رکن مهم در نظام اسلامی ،امروز با جرات می توان ادعا کرد که جمهوری اسلامی یکی از مستقل ترین کشورهای دنیا است و برای رسیدن به آرمانهای خود، مصمم و استوار حرکت می کند.
خطیب جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود اختلاف بین کشورهای اسلامی را مهمترین آسیب دنیای اسلام ذکر کرد وافزود:اگرمی بینیم امروز دنیای اسلام در برابر آمریکا منفعل می باشد به خاطر وجود اختلاف بین آنهاست و دشمنان نیز از همین ضعف جهان اسلام استفاده کرده و در منطقه حضور پیدا کرده اند .
وی با اشاره به ویژگیهای حقوق بشر مورد ادعای آمریکا گفت: حقوق بشری که مورد ادعای این رژیم می باشد با ظلم و تعدی و تجاوز به مردم کشوهای مسلمان و حمایت از صهیونیستها همراه می باشد.
وی افزود : تمام سعی و تلاش آمریکا این است که حتی اگرمردم مسلمان فلسطین را قتل عام نماید از اسرائیل و موجودیت این کشور دفاع نموده و در برابر جنایتهای صهیونیستها ساکت بماند.
امام جمعه نهاوند همچنین به مرگ شارون ،قاتل مسلمانان مظلوم فلسطین در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: شارون یکی از جنایتکاران تاریخ بود که دستش به خون هزاران مسلمان بی دفاع آلوده بود که متاسفانه شاهد بودیم برخی سران کشورهای اسلامی برای مرگ وی اظهارتسلیت نموده و همراه با اوباما از او تجلیل می کنند.
وی افزود: تا زمانی که اینگونه حاکمان وابسته ای وجود دارد که به اسم اسلام بدترین ظلمها را در حق مسلمانان روا می دارند نخواهیم توانست در برابر آمریکا و صهیونیسم ید واحدی را بوجود آوریم.
وی در پایان خطبه های خود با اشاره به فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: یکی از ویژگیهای بارز جمهوری اسلامی مردمسالاربودن دینی آن وتوجه کردن به رای و نظر مردم در زوایای مختلف جامعه است که نظام اسلامی را متفاوت تر از دیگر نظامها ساخته است.
وی افزود: این مساله نشان می دهد که آموزه های دینی ما چقدر به رای مردم احترام گذاشته و به آن بها می دهد لذا ما باید از این فرصت بیشترین استفاده را ببریم.
حجت الاسلام ˈمغیثی نیا ˈ گفت: آموزش و پرورش یکی از نهادهای مهمی است که قابلیت مشارکت مردم در آن بیشتر وجود دارد که نمونه این مشارکت در قانون شوراهای آموزش و پرورش به خوبی تعریف شده و اولیاء دانش آموزان می بایست از این فرصت استفاده کرده و ارتباط خود را با مدارس بیشتر نمایند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید