مقام والای پیامبر اکرم(ص) به مردم معرفی شود

  • شنبه, 28 دی 1392 09:31
  • بازدید 2067 بار

امام جمعه همدان گفت: مقام والای پیامبر اکرم(ص) باید به مردم معرفی شود چراکه انسان ها باید از این معلم و مربی اطاعت کنند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان اظهار داشت: خداوند متعال 124 هزار پیامبر را مبعوث کرد و هدف اصلی از این کار اطاعت مردم از دستورات خداوند بود.
وی با بیان اینکه پیامبران الهی وظیفه دارند دست انسان ها را بگیرند و آنها را از نردبان پله های کمال مطلوب الهی و عزت بالا ببرند، افزود:عقل، دین و فطرت به انسان ها می گویند اگر می خواهید به جمال و جلال الهی برسید باید اطاعت کنید.
وی بیان داشت: اگر انسانی می خواهد از پیامبران الهی و پیامبر اکرم(ص) اطاعت کند باید آنها را خوب بشناسد.
آیت الله محمدی اضافه کرد: مسلمانان باید مقام و منزلت اهل بیت را بشناسند و آنگاه است که به آنها محبت پیدا و در نتیجه از پیامبران اطاعت می کنند.
وی گفت: در این راستا نیز باید پیامبران الهی را شناخت تا بتوان از آنها اطاعت کرد.
امام جمعه همدان عنوان داشت: صدا و سیما، منبری ها، بزرگان و مداحان باید در مرحله اول جایگاه عرشی اهل بیت را برای مردم بیان کنند تا مردم به اهل بیت محبت پیدا کنند.
آیت الله محمدی ابراز داشت: مقام والای پیامبر اکرم(ص) را به مردم معرفی کنیم چراکه انسان ها باید از این معلم و مربی اطاعت کنند.
وی اذعان داشت: شیعه باید امام خود را به نورانیت بشناسد نه معرفت کوچه و بازار، که این کار اشتباهی است.
آیت الله محمدی در ادامه گفت: باید زندگی اهل بیت را سرلوحه عمل زندگی خود قرار دهیم چراکه خوبی ها باعث می شوند افراد به اسلام جذب شوند.
امام جمعه همدان اذعان داشت: اگر امامان خود را بشناسیم آنگاه به مرحله عمل و ایمان واقعی می رسیم.
وی در پایان سخنانش گفت: با توجه به هجمه های سنگین دشمن باید مواظب فرزندان خود باشیم و از داشتن ماهواره در خانه های خود خودداری کنیم.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید