رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان: هفته وحدت عامل نجات امت اسلامی است

  • چهارشنبه, 25 دی 1392 12:04
  • بازدید 2824 بار

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان هفته وحدت را که به ابتکار امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد و مورد استقبال مسلمانان جهان قرار گرفت، ابتکاری ارزشمند برای نجات امت اسلامی دانست.

ˈمولوی حبیب الله حسامˈ رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان  گفت: امام خمینی(ره) با نامگذاری هفته وحدت گام مهمی در یکپارچگی و نجاب امت اسلامی از شر دشمنان اسلام برداشتند.
این عالم برجسته اهل سنت با تاکید به ضرورت وحدت و یکپارچکی جهان اسلام برای در امان ماندن از فتنه انگیزی دشمنان گفت: یکی از رسالت های مهم انبیای الهی ایجاد وحدت و یکپارچگی است.
رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان، همسویی عملکرد و رفتارهای اجتماعی، فرهنگی، مدنی و سیاسی یکتا پرستان را در یک مسیر واحد، ضروری دانست و گفت: قرآن کریم به وحدت و یکپارچگی بین مسلمین تاکید دارد و نجات مسلمانان را در وحدت می داند.
مولوی حسام افزود: هفته وحدت به محوریت پیامبر گرامی اسلام (ص) یک الگو سازنده برضد آنانی باشد که در صدد ایجاد اختلاف بین مسلمین هستند.
رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت:در هفته وحدت تمام کشورهای اسلامی باید در امور دینی و مذهبی در پی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی باشد و از اختلاف دوری کنند.
این عالم برجسته اهل سنت گفت: مسلمانان باید در این ایام به دشمنان ثابت کنند که کشورهای اسلامی در وحدت کامل بسر می برند و از اختلافات بیزارند.
رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان، با تاکید به لزوم انعطاف پذیری امت اسلامی گفت: مسلمانان برای نهادینه کردن فرهنگ تحمل و ایجاد تفاهم در بین مذاهب اسلامی باید بکوشند تا بتوانند در مقابل دشمنان اسلام با وحدت کامل عمل کنند.
این عالم اهل سنت افغان گفت: دشمنان با تکیه بر برخی اختلاف نظرها در امت اسلامی می گوشند با برجسته کردن آن اختلاف ایجاد کنند و بر امت اسلامی تسلط یابند از این رو هوشیاری امت اسلامی واجب است.
وی دامن زدن به قوم گرایی و ملیت گرایی را از دیگر ترفندهای دشمنان برای تفرقه افگنی بین مسلمانان دانست و گفت دشمنان هرگز آرام نمی نشینند و همواره در راستای تفرقه افکنی بین امت اسلامی تلاش می کنند.
رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان، ضرورت هم فکری و هم اندیشی بین نبخگان جهان اسلام اعم از دانشگاهی و حوزوی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: وحدت میان حوزه و دانشگاه از نیازهای مبرم و جدی مسلمانان عصر حاضر است.
رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در ادامه تخصص را در بخش های مختلف از ضروریات جهان اسلام دانست و گفت با وحدت نخبگان جهان اسلام، امت اسلامی مصوون خواهد ماند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید