رهبر معظم انقلاب بر اهمیت دانشگاه ها همیشه تاکید دارند

  • سه شنبه, 24 دی 1392 09:29
  • بازدید 2987 بار

معاوت اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امروز تنها کسی است که بر اهمیت دانشگاه ها همیشه به خوبی تاکید داشته اند .

به گزارش صراط مبین، دکتر ˈمحمدحسین امیدˈ عصر دوشنبه در جلسه تودیع و معارفه روسای دانشگاه های گلستان و علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در تالار خلیج فارس پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افزود: البته امام راحل نیز در گذشته همیشه در کنار جنگ به خوبی بر مساله دانشگاه ها تاکید داشتند و امروز در هر سخن رهبر معظم انقلاب اهمیت دانشگاه ها شنیده می شود.
به گفته وی، این مهم نشان از جایگاه و شان دانشگاه در جامعه و جایگاه و منزلت علم و دانش در ایران اسلامی دارد.
وی تصریح کرد: استان گلستان با توجه به داشتن پتانسیل و ظرفیت های بالا در زمینه علم و دانش نباید، در آموزش عالی عقب تر از استان های دیگر باشد و قول مساعدت از سوی خود و شخص وزیر در جهت اتمام و کمک به پروژه های عمرانی این بخش داده می شود.
وی ادامه داد: البته این مهم نیاز به حمایت و کمک های مدیران ارشد استانی از جمله استاندار گلستان دارد که بتوان بودجه ای را از محل اعتبارات استانی به این دو دانشگاه تخصیص داد.
معاون وزیر علوم افزود: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، جزو دانشگاه های قدیمی و با قدمت کشور محسوب می شود و از دانشگاهای موثر و تخصصی در کشور به حساب می آید.
امید با اشاره به وجود 300 عضو هیات علمی در دو دانشگاه این استان، گفت: وجود افراد تحصیل کرده در برنامه ها و مشارکت در طرح و برنامه های دانشگاه می تواند به رشد و توسعه هر دو دانشگاه کمک کند.
به گفته امید، وجود همدلی، تعامل و همکاری با هم، می تواند بخشی های دیگری از توسعه دانشگاه ها در این استان را به همراه داشته باشد.
وی اظهار کرد: امروز نگاه وزارت علوم و شخص وزیر این است که در دانشگاه های فضای آرام، بانشاط و امید ایجاد شود، زیرا با این فضا می توان به آینده در دولت تدبیر و امید، امیدوار بود.
وی یادآور شد: چنین فضایی، بدون شک بهترین فضا را برای تحقیقات علمی و پژوهشی در دانشگاه ها فراهم می کند و دانشگاه ها برای تدوام پیشرفت و توسعه باید وارد چنین فضایی شوند.
امید در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وزارت علوم نیز بر خود واجب می داند که به دانشگاه گلستان به عنوان برادر کوچکتر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان کمک کند، تا این دانشگاه تازه تاسیس نیز به سرعت جایگاه خود را در عرصه علم و آموزش به دست آورد و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی نیز باید در این زمینه کمک نماید.
معاون وزیر علوم در پایان سخنان خود افزود: همدلی و صمیمت بدون شک باعث پیشرفت دو دانشگاه در این استان خواهد شد.
براساس این گزارش، در احکام جداگانه ای از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روسای دو دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه گلستان تغییر یافتند که بر پایه این احکام، دکتر ˈعلی نجفی نژادˈ و دکتر ˈفرهاد یغماییˈ به ترتیب به عنوان روسای دو دانشگاه مذکور معرفی و از خدمات دکتر ˈرامین رحمانیˈ و دکتر ˈعباس قربانیˈ به ترتیب روسای پیشین این دو دانشگاه تجلیل شد.
ازدحام و استقبال از این تغییر و تحول به حدی بود که جدا از افرادی که به صورت سرپا در سالن مراسم ایستاده بودند و صندلی اضافی نیز چینیده شده بود، از یک سالن دیگر به عنوان سالن جنبی به صورت ویدئو کنفرانس این مراسم پخش شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید