مهمترین شاخصه ی وحدت در جهان اسلام پیروی از ولایت فقیه است

  • سه شنبه, 24 دی 1392 08:39
  • بازدید 2770 بار

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: ولایت فقیه عامل وحدت جهان اسلام است براین اساس باید پیرو منویات و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب باشیم.

حجت الاسلام محسن غرویان با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت به وحدت میان ادیان به ویژه مسلمانان اشاره نمود و اظهار کرد: ادیان و مذاهب مختلفی در این کره خاکی زندگی می‌کنند و کسی هم قدرت ندارد تا همه ادیان را روی زمین از بین ببرد تا هیچ مذهبی را نداشته باشیم.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با تاکید براینکه هیچ کسی نمی‌تواند ادیان و مذاهب را از بین ببرد افزود: باید این واقعیت را بپذیریم که در دنیا با تکثر ادیان و مذاهب را مواجهیم پس به باید برای با هم به یک وحدت برسیم که این امر با تقویت مشترکات ادیان و مذاهب می‌سر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وجود اشتراکات میان ادیان بسیار است تصریح کرد: این اشتراکات بین مسلمانان بیشتر است چرا که ما مسلمانان دارای قرآن، قبله، خدا و پیامبر مشترک هستیم.
حجت الاسلام غرویان بیان کرد: مسلمانان باید با هم فکری و بررسی این مشترکات و پافشاری بر آن دین را ترویج دهند در عین اینکه هر کسی هم پیرو دین خود است و از گفتن و انجام حرف و رفتارهای اختلاف افکنانه جلوگیری کنیم.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه محور دوم وحدت را مصالح اسلام و مسلمانان دانست و تاکید کرد: باید در نظر بگیریم اگر اختلافات بین شیعه و سنی زیاد شود همانند بسیاری از کشور‌ها مثل عراق، افغانستان و سوریه که اسیر جنگ داخلی هستند، می‌شویم که این دین و مصالح را به مخاطره می‌اندازد.
وی خاطرنشان کرد: اگر مصالح کلان اسلام و مسلمانان را در نظر بگیریم وحدت شکل مطلوبی پیدا می‌کند و هیچ‌گاه دچار جنگ و تفرقه هم نمی‌شویم.
حجت الاسلام غرویان در تبیین شاخص وحدت بیان کرد: قرآن می‌فرماید شما از اهل علم و دانش سوال کنید در چیزهایی که نمی‌دانید، یعنی در مسائلی که علم نداریم باید از بزرگان و رهبر دینی پیروی کنیم آنچه که رهبر در جهان اسلام می‌بیند و می‌گوید از آن پیروی کنیم.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری مسائل جهان اسلام را بسیار دقیق رصد می‌کنند و بر آن علم دارند در این مورد باید پیرو منویات و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب باشیم.
وی پیروی از ولایت فقیه را عامل وحدت آفرین میان مسلمانان دانست و اظهار کرد: برای تقویت و حفظ وحدت هیچ راهی نداریم جز حرکت در مسیر ولایت که این زمان محورهای فکری و اندیشه‌های رهبر نظام است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید