کتب

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نوید بخش آغاز عصر جدیدی در حکمرانی بوده ­است و پس از قرن­ها، تلفیق جمهوریت و اسلامیت در یک نظام سیاسی، نشان از آن داشت که باید راهی جدید را پیمود.

اما از سوی دیگر به دلایلی همچون عدم تجربه حکومت­داری توسط شیعه، مباحث مربوط به موضوعات و مسائل حکومت اسلامی با قوت کمتری در آثار علمی اندیشمندان و صاحب نظران شیعی، پرداخته می­شده است و از این رو، با پیروزی انقلاب، حکومتی اسلامی با محوریت ولایت فقیه ، نیازهای علمی جدیدی را پیش روی همگان گشود و توجه هر چه بیشتر مجامع، نهادها و موسسات علمی را در این زمینه می­طلبد.

«موسسه صراط مبین هدایت» با آگاهی کامل از لزوم تدقیق اندیشه­ ورزانه در موضوعات و مسائل حکومت اسلامی به ویژه اصل ولایت فقیه، در تلاش است تا حرکتی را با استفاده از ظرفیت اساتید و صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی شروع نماید و امیدوار است تا باتالیف و تدوین کتاب هایی در موضوعات تخصصی حکومت اسلامی و ولایت فقیه، نقش خود را -و لو کوچک- در تحقق اندیشه ­های ائمه معصومین علیهم السلام در ایجاد حکومت اسلامی شایسته با تمام مولفه ­ها و سنجه­ های آن ایفا نماید و بر اساس رهنمودهای آن پیر سفر کرده –حضرت امام خمینی(ره)- و مقام معظم رهبری، نوید بخش فصل جدیدی از پژوهش­ها و فعالیت­ های علمی حوزه حکومت اسلامی و اصل ولایت فقیه باشد.

مشاهده کتب

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « بروشور و مجلات

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید