درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم


موسسه فرهنگی مطالعاتی صراط مبین، در سال ۱۳۹۰ توسط عده ای از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و متخصصین امر، با موضوعات: دین و نهادهای دینی، با رویکرد آسیب شناسی، و با هدف دفاع از ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس گردید.
موسسه صراط مبین، در کنار تهیه و تولید کتب، مقالات و پژوهش های علمیِ غنی، استفاده از ابزارهای نوین و موثر در تبیین مفاهیم دین و نهادهای دینی و انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار داده است.
سایت صراط مبین نیز به منظور تحقق اهداف موسسه تاسیس گشته و هسته اصلی مباحث در این سایت علاوه بر ارائه مطالب علمی و پژوهشی، معرفی موسسه و اساتید همکار، اخبار موسسه و فراخوان های علمی و پژوهشی می باشد.
 اهم اهداف و برنامه های موسسه عبارتند از:
•    آسیب شناسی دینی جامعه(در ابعاد باورها، ارزش ها، نمادها و رفتارها)
•    مسئله شناسی فرهنگی جامعه دینی ایران
•    تبیین فقهی – حقوقی و آسیب شناسی مردم سالاری دینی به عنوان مبانی نظری نظام جمهوری اسلامی ایران
•    جریان شناسی فکری
•    بررسی بنیان های فکری نظام جمهوری اسلامی ایران


پیام هفته

تکیه بر پشتوانه های مردمی
آیه شریفه : وَيَا قَوْم مَنْ يَنْصُرنِي مِنْ اللَّه إِنْ طَرَدْتهمْ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ (سوره مبارکه هود ، آیه 30)ترجمه : ای قوم من ، اگر آن ها (توده مردم مومن) را از نزد خود برانم ، چه کسی مرا از عقوبت الهی مصون خواهد داشت ، آیا توجه نمی کنید (که کار من در اعتماد داشتن به مردم دست است؟).روایت : قال علی (ع): ... وَ لْيَكُنْ أَحَبَّ اَلْأُمُورِ إِلَيْكَ أَوْسَطُهَا فِي اَلْحَقِّ وَ أَعَمُّهَا فِي اَلْعَدْلِ وَ أَجْمَعُهَا لِرِضَى اَلرَّعِيَّةِ فَإِنَّ سُخْطَ اَلْعَامَّةِ يُجْحِفُ بِرِضَى اَلْخَاصَّةِ وَ إِنَّ سُخْطَ اَلْخَاصَّةِ يُغْتَفَرُ مَعَ رِضَى اَلْعَامَّةِ وَ لَيْسَ أَحَدٌ مِنَ اَلرَّعِ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید